Szeretet történetek a Bibliából – Az első ruha
Az őskígyó dühösen, féltékenyen és irigykedve nézte az Édenben az első emberpárt. Úgy látta, hogy Isten az ember megteremtésével az ő pozícióját és nagy terveit veszélyeztető vetélytársat alkotott, aki elbitorolhatja a helyét és kisiklathatja tervét. Márpedig ezt mindenképp meg kell akadályoznia, az ember semmiképp sem léphet a lázadó angyalok helyébe a mennyei harmóniában! Az embernek, ennek a sárlénynek pusztulnia kell! Így aztán ujjongott, amikor hallotta, hogy az Úr azt mondta embernek: „A kert minden fájáról ehetsz, de a jó és gonosz tudásának fájáról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, meg kell halnod!”
Sípos (S) Gyula: A háromkirályok elfeledett ajándékai
No, no – mondhatjátok -, hát azt tudjuk, mit hoztak a Kisjézusnak: aranyat, tömjént és mirhát - ami igaz is. De nemcsak ezt hoztak! Bizony, sok mindent elfelejtettünk már! Kik voltak és hányan a bölcsek, akik látták a betlehemi csillagot, honnan jöttek, és mit hoztak még – de ha mindenki elfelejtette is, én nem felejtettem el, mert nekünk szépapám elmondta, még idejében.
Angyal-koncert nőnapra (szöveg és képek)
Akkoron történt,
hogy Isten megteremtette a nőt
az angyalok zenekara pedig
dicsőítő dalt játszott, ami
átjárta a mindenséget:
Sípos (S) Gyula: Hogyan lett Maci az erdei farsang győztese
Kutya izgatottan csaholva rohant be az erdőbe, az erdei tisztásra, ahol barátaival szokott találkozni.
- Gyertek gyorsan, hol vagytok, nagyszerű ötletem van!
Kutya hívására hamarosan megérkezett Róka és Farkas, és kíváncsian ugrándozott oda Nyuszi is. Csak Maci nem jött, hiába várták.
Két idézet Ferenc pápa önéletrajzából
Megjelent Ferenc pápa önéletrajza magyarul is, már kapható a könyvesboltokban. Érdekes és élvezetes olvasmány, tele izgalmas és megrendítő történetekkel, kulturális hivatkozásokkal versekre, filmekre, művészeti alkotásokra és nagyon szépen bemutatja, hogyan formálta a pápa életútja gondolkodásmódját. Következzék most két idézet a könyvből:
A Magyar Kultúra Napjára: Amikor Jézus cipésznek állt
Hogyan, hogyan nem, azt nem tudom, de az biztos, hogy megtörtént, így mesélik az öregek. Jézus Urunk egy nap felkerekedett, hogy meglátogassa kedves országát és eljött közénk. De hogy fel ne ismerhessük, cipésznek állt, hogy így találkozhasson, beszélgethessen kedvenc népével.
Farsangi álarcaink és ami mögötte van
Amikor a gyerekek az iskolában megkérdezik, hogy én minek öltözök be farsangkor, rendszerint azt válaszolom: Gyula bácsinak. Ez azonban nem csak azt jelenti, hogy én nem veszek fel jelmezt, hanem azt is, hogy a „Gyula bácsi” maga is „álarc” – de nem képmutatás! -, hanem egy szerep, ami része az életemnek, valóság (mint ahogy apa, férj, alkotó, stb. is vagyok), ami mögött még van valami más, lényegibb dolog. Ennek megértéséhez egy jó történet a képregényes szuperhősök világából, amit én is úgy hallottam:
Charles Bukowski: Dosztojevszkij (avagy a művészet erejéről)
Charles Bukowski világhírű amerikai író, aki alkoholizmussal küzdött és sokat járt az élet sötét oldalán - ahogy azt könyveiben is ábrázolta -, írta az alábbiakat Dosztojevszkijről, aki szintén sokat küzdött a függőségeivel:
Három "kép" egyházunkról, hazánkról és a világról
"A látó" című könyvünkből (megjelent 2010-ben, még néhány példány van belőle), három "kép" egyházunkról, hazánkról és a világról: Egyházi szív pacemakerrel, A spirál-hasonlat, Vihar az erdőben:
XXI. századi királytükör
Előzetes megjegyzés
A félreértések elkerülése végett: ez egy szépirodalmi alkotás és nincs semmilyen titkos, propagandisztikus célja. Nem akar a királyság, mint államforma mellett érvelni. Nem nosztalgiázik és nem álmodozik. Megírásával egyetlen célom volt: elénk rajzolni egy jó keresztény vezető képét és példát adni mindannyiunknak, hogyan éljünk és milyen úton járjunk. Én minden nap imádkozom, hogy Isten adjon nekünk jó vezetőket, emelje fel az Ő embereit az élet minden területén: a politikai, kulturális, vallási (stb.) életben egyaránt. Ha az alábbi írás segít nekünk a saját életünk megjobbításában és jó vezetőik kiválasztásában, már elérte a célját.
Sípos (S) Gyula: Mózes (a teljes szöveg)
„De olyan próféta nem támadt többé Izraelben, akit az Úr színről-színre ismert volna és aki Mózeshez hasonló lett volna azoknak a jeleknek és csodáknak tekintetében, amelyekkel őt elküldte, hogy hajtsa végre Egyiptom országában a fáraón, s annak minden szolgáján és egész földjén, meg mindazon hatalmas erő és nagy csodajel tekintetében, amelyet Mózes egész Izrael szeme láttára véghezvitt.” (MTörv 34,10-12)
Kitett gyerek vagyok.
Talán ezért maradtam mindig kívülálló.
Anyám tudta, ha fia lesz, a halálra szüli, nem az életre.
Kemény volt az egyiptomi parancs: minden zsidó újszülöttet, ha fiú, meg kell ölni.
Így aztán anyám lányt akart megint, a Mindenható azonban nem hallgatta meg imáját…