Galgóczy Erzsébet
Ima Galgóczy Erzsébet boldoggá avatásáért
Úr Jézus, Te már gyermekkorában engesztelő áldozatul választottad nagylelkű leányodat, Galgóczy Erzsébetet.
Galgóczy Erzsébet levelei
Három levél, összesen hat oldal, fénymásolat, Galgóczy Erzsébet kézírása:
A szeretet nem ismert határt - hangjáték Galgóczy Erzsébet életéről
Szerkesztette: Donácziné Szekér Klára. Zene: Králik Ottó.
Könyvünk Galgóczy Erzsébet életéről: A stigmatizált Galgóczy Erzsébet élete és misztikája: https://szeretetfoldje.hu/index.php/konyveink/8590-a-stigatizalt-galgoczy-erzsebet-elete-es-misztikaja
Szűz Mária testben való felvételének magyar bizonyítéka
Az Ószövetség idejéből három emberről tudunk, aki testben vétetett fel Istenhez. Illés a tüzes szekéren, Mózes, akinek holttestét az angyalok vitték fel, és Énok. (Ezért jelenhetett meg Mózes és Illés Jézusnak, hiszen az Ő kereszthaláláig és feltámadásáig nem volt nyitva a menny az elhunyt lelkeknek.) Az Újszövetség idejéből Szűz Máriáról hisszük ezt, s ennek nagyszerű bizonyítékát adja a XX. században a Galgóczy Erzsébettel történtek.
Tanúságtétel Galgóczy Erzsébetről
"Krisztusban Kedves Testvéreim!
Szabad-e személyes emlékeket felidéznem arról, nekem mit jelent Galgóczy Erzsébet cselekedete és élete? Hogyan találkoztam először a nevével? Egy egyszerű hívő gondolatai:
Galgóczy Erzsébet emlékmisék
Örömmel adun hírt arról, hogy - mint évente mindig -, úgy ez évben is az országban több helyen lesznek Galgóczy Erzsébet emlékmisék, a március 27.-i égi hazába történő költözésének emlékére, széles körű megismeréséért, boldoggá avatásáért az alábbi helyeken (a nap általában március 27. szombat, ha más nap, akkor azt külön jelezzük):
Megkezdődött a stigmatizált Wanda Boniszewska nővér boldoggá avatási eljárása
November 9-én Varsóban megnyílt korunk egyik nagy misztikusa és stigmatizáltja, az Angyalokról Nevezett Nővérek Kongregációjából való Wanda Boniszewska nővér (1907–2003) boldoggá avatási eljárásának egyházmegyei szakasza.
Galgóczy Erzsébet Baráti Kör - ismertető
II. János Pál pápa kisebb forradalmat indított el az egyházban azzal, hogy megújította a boldoggá- és szentté avatások hagyományát. Azóta újra rendszeresen, és minden népből emelnek oltárra olyan embereket, akiknek életszentsége, hősies Isten- és emberszeretete igazolható volt Isten népe előtt. A magyar egyház is követi a szent pápa példáját – de talán szükségszerűen kimaradnak olyanok, akiknek tisztelete eleven a hívő emberek körében. Ilyen többek között a stigmatizált Galgóczy Erzsébet, a Szeretetláng lelki naplót lejegyző Kindelmanné Erzsébet asszony, a hasznos-fallóskúti Csépe Klára vagy épp Natália nővér… és a sort még bizonyosan lehet folytatni.
Galgóczy Erzsébet - egy önkéntes segítő tanúságtétele
Egy kedves testvérünk gépeli most Galgóczy Erzsébet kézzel írt levelezését. Az alábbi tanúságtételt ő írta, kérte, hogy név nélkül közöljük. Megrázó írásának nagy örömmel adunk teret és változtatás nélkül közöljük:
A két Galgóczy Erzsébet
Pontosabban: Galgóczi Erzsébet (i betűvel), a szocialista korszak jelentős írónője, valamint a szentéletű stigmatizált Galgóczy (y betűvel) Galgóczy Erzsébet, aki szintén a XX. században élt közöttünk, mint Krisztus tanúja. Mivel már többször előfordult, hogy összekeverték őket, az alábbiakban közöljük mindkettejük rövid életrajzát:
A Galgóczy Erzsébet Baráti Körről
Terveink szerint megalakul a Galgóczy Erzsébet Baráti Kör, amelynek célja szentéletű stigmatizáltunk életének megismertetése, tiszteletének terjesztése, lelkiségének megélése, valamint magyar szentjeink emlékének és tiszteletének ápolása, életművük folytatása.
A Baráti Körbe jelentkezni lehet elérhetőségeinken: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.