Címlap
Megszűnik az építési hulladék ingyenes átvétele
Eddig magánszemélyeknek ingyenes volt évente 500 kilóig, de a MOHU döntése értelmében júliustól fizetni kell az építési-bontási törmelék leadásáért a hulladékudvarokban.
Sípos (S) Gyula: Betlehemi történetek – egy jerke a nyájból
Persze, hogy hallottam, mi történt, nem vagyok ma született bárány, akit csak az anyja teje érdekel! Több, mint egy éve születtem, jerke vagyok és hamarosan toklyó leszek, a saját kis báránykámat fogom hordozni a hasamban, úgy bizony! Én is gyarapítani fogom a nyájat, mert a nyáj a minden, abból kiszakadni halálos veszedelem. Hogy az a két szerencsétlen miért ment el mégis, miért hagyta itt a biztonságot és nyugalmat?
Sípos (S) Gyula: Apák napjára

Amikor az első fiam megszületett
olyan szép volt
és én olyan büszke voltam rá
hogy kitűztem a télikabátomra a képét
és úgy járkáltam az utcán.
Ma pedig már olyan
büszke vagyok a
három gyerekemre
hogy a világ legnagyobb
télikabátja is kicsi lenne
ha közszemlére akarnám tenni őket.
(2026) A képen a "Család az őrangyalokkal" című kis szobrom...
Minden dicsőség Istené – Curaçaói és német focisták együtt imádkoztak a világbajnoki meccs után

„Mindannyian hisszük, hogy Jézus dicsőül meg a meccsen keresztül, ezért imádkoztunk” – mondta a német középpályás, Felix Nmecha, aki az első gólt szerezte a nemrég kezdődött labdarúgó-világbajnokság egyik első mérkőzésén, június 14-én, Houstonban.
Ne féljetek!
"Ne féljetek az emberektől!" (Mt 10,26-33)
Az istenfélelem ajándéka megszabadít minket az emberektől való félelemtől.
Drága Istenünk tégy bátorrá minket, hogy minden körülmények között meg tudjunk vallani Téged az embereknek! Ámen. (S)
---
Ingyenes mobiltelefonos app. letöltése: http://szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/11749-elkeszult
XIV. Leó pápa: A lényeg az, hogy Krisztussal éljünk!
Június 20-án, szombat délután a Szentatya apostoli látogatást tett Páviában és Sant’Angelo Lodigianóban. Először az ágostonos atyák rendházába látogatott, ahol Joseph L. Farrell generális perjel; Gabriele Pedicino tartományi perjel és Gianfranco Casagrande helyi perjel fogadta. Az alábbiakban XIV. Leó pápa teljes homíliáját közreadjuk.
Régi praktikák hőhullám idején éjszakára
A nyári hőhullámok már olyan szinten vannak, hogy még éjszaka is próbára teszik a szervezetet. Ilyenkor a lakás és a hálószoba sem tud lehűlni, így sokan órákon át forgolódnak az ágyban, a kialvatlanság pedig másnap fáradtságot és koncentrációs problémákat okozhat.
Jegyzetlapok 6.: (A ló egyik és másik oldala)
1971-ben, hatévesen lettem első osztályos iskolás. Négy, néha öt tanóránk volt – több nem, már csak azért sem, mert délelőtti-délutáni váltásban tanultunk (kis iskola, sok gyerek) –, és napközi. Magáztuk tanítóinkat, hátra tett kézzel ültünk a padban és már elsőben is jegyekkel osztályoztak minket. Poroszos tanítási rendszer volt, ámbár az inga már lengett visszafelé: körmöst még kaptunk, de pálcázni már nem pálcáztak.
Az Isten országát keresők népe
"Ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, és ezeket mind megkapjátok hozzá." (Mt 6,24-34)
Istennel együtt mindent megkaphatunk, ami a javunkra válik.
Tiéd vagyok Uram és Tiéd is akarok lenni, most és mindörökké, ámen. (S)
---
Ingyenes mobiltelefonos app. letöltése: http://szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/11749-elkeszult
„Nem az egyházat kell megreformálni, hanem meg kell térni” – Barsi Balázs atyával a Hanghullámon
A Balaton hullámai ezúttal sem kímélték a Hanghullám hajó utasait: az erős szél, az időnként érkező eső és a változékony időjárás ellenére is megtelt a fedélzet azokkal, akik Barsi Balázs ferences szerzetes gondolataira voltak kíváncsiak június 14-én.
Hőhullám - röviden
Idén először mértek 35 Celsius-fok feletti hőmérsékletet Magyarországon június 19-én, pénteken. A HungaroMet Zrt. tájékoztatása szerint a fővárosban, Újpesten 35,1 fokot regisztráltak kora délután. Az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország egész területére június 20. szombattól június 23. keddig. Ez idő alatt országszerte 32–37 Celsius-fokos hőségre számíthatunk.
Megtalálták a 900 éves premontrei prépostság nyomait hazánkban
Megtalálták a középkori premontrei prépostság nyomait az ELTE Régészettudományi Intézet kutatói Nagykökényesen. Az intézmény beszámolója szerint a feltárás alkalmával azonosították a mintegy 900 éves épület falait, valamint számos tárgyleletre is rábukkantak.
