Főmenü
Misszió
Rólunk
Ki olvas minket?
Oldalainkat 867 vendég és 0 tag böngészi
Katolikus-protestáns összefogás a Fülöp-szigeteki emberkereskedelem ellen
Az amerikai külügyminisztériumnak a Fülöp-szigeteki emberkereskedelemmel és korrupcióval kapcsolatos, tavaly szeptemberi, lesújtó jelentése nyomán a szigetország katolikus püspökei keresztény összefogást és konkrét cselekvési tervet hirdettek a probléma megoldására. Kezdeményezésüket a Fülöp-szigeteki kormány is támogatja.
„Cselekedni kívánunk az emberkereskedelem ellen, és a Fülöp-szigetek keresztény közösségei készek együttműködni e cél érdekében” – jelentette ki a Fülöp-szigeteki püspöki konferencia nevében Broderick Pabillo, Manila segédpüspöke.
A püspökök nyilatkozatát június 23-i számában a Manila Times is közölte, ahogy korábban már több püspöki közleményt is a témában, melyek azután láttak napvilágot, hogy az amerikai külügyminisztérium a múlt szeptemberben közzétette a szigetországban zajló emberkereskedelemmel és korrupcióval kapcsolatos, igen negatív jelentését.
Ez az első alkalom azonban, hogy a Katolikus Egyház ebben a kérdésben keresztény összefogást hirdet. „Egyesíteni kívánjuk erőinket, és közösen fogunk szembeszállni ezzel a sorscsapással. Már meg is kezdtük az előkészítő tárgyalásokat” – nyilatkozta Pabillo atya. Az összefogás résztvevői – azaz a Fülöp-szigeteki püspöki konferencia, az Evangélikus Egyház Fülöp-szigeteki Tanácsa és a Fülöp-szigeteki Egyházak Nemzeti Tanácsa – azt tervezik, hogy szeptemberre végső formába öntik együttműködésüket.
Mint a Fülöp-szigeteki püspöki konferencia igazság és béke csoportjának országos koordinátora, Pabillo atya már többször is felszólította a szigetországi híveket, hogy ne nézzék tétlenül az emberkereskedelem és a prostitúció terjedését, mely a segédpüspök véleménye szerint a kormány tehetetlenségének és az állami szerveken belüli korrupciónak köszönhető.
Az amerikai külügyminisztérium adatokkal alátámasztott tanulmánya valóban lesújtó képet festett a Fülöp-szigetekről, mely az emberkereskedelem szempontjából kiindulási- és célpontként is szolgál, valamint átmenő forgalmat is bonyolít. „Mindent meg kell tennünk e modern rabszolgaság áldozatainak megsegítésére” – nyilatkozta Pabillo atya.
Június 23-án a Fülöp-szigeteki kormány nyilvánosan kijelentette, hogy támogatja az egyházak kezdeményezését. „Meg fogjuk tenni a szükséges lépéseket, hogy segítsük az önök munkáját mindazokon a területeken, melyek javításra szorulnak” – nyilatkozta Benigno Aquino Fülöp-szigeteki elnök szóvivője.
La Croix/Magyar Kurír