Főmenü
Misszió
Rólunk
Ki olvas minket?
Oldalainkat 744 vendég és 0 tag böngészi
Nem csapatjátékosok a magyarok
Nem jó csapatjátékos a magyar munkavállalók többsége. A csoportos munkavégzéskor a magyar munkavállalóknak csak a fele teljesít jobban, mintha egyedül vágna bele a munkába. Magyarországon a megkérdezettek fele, globálisan 60 százalék, egyes ázsiai országokban pedig legalább a munkavállalók 80 százalék gondolta hatékonyabbnak a csapatmunkát, áll a Randstad Workmonitor felmérésében.
"Ez a beállítottság nem egyszerűen kulturális különbség, hanem problémát is jelenthet, hiszen a megkérdezettek 77 százalékának kell a munkaideje legalább egy részében csoportos feladatokat megoldania a felmérésünk szerint" - mondta Baja Sándor. A Randstad Hungary ügyvezető igazgatója szerint a kutatásban részt vevők többsége úgy gondolja, egyre fontosabbá válik a munkatársak közötti együttműködés. " A megkérdezettek nagyobb része viszont ugyanannyit dolgozik csapatban, mint öt évvel ezelőtt."
"A csoportmunka serkentése különösen fontos a vállalatoknak, mert a segítségével növelhető a munka hatékonysága, ebben pedig a magyarok a legtöbb felmérésben a rangsor végén állnak" – mondta Baja Sándor. A Workmonitor szerint a hazai vállalatok felénél nem jár elismerés a csoportos munkavégzésért, az alkalmazottak értékelésénél vagy bónuszánál nem esik külön megítélés alá az így teljesített feladat. A felmérésből az is kiderül, hogy a világszerte vizsgált 33 ország közül utolsó előttiek vagyunk a csoportmunkával kapcsolatos vállalati tréningek mennyiségét tekintve.
Mi kell a jó csapathoz?
A munkavállalók több mint 90 százaléka csak akkor tud jól együttműködni a kollégáival, ha alaposan ismeri őket, tudja, mi áll döntéseik hátterében. A megkérdezettek 72 százaléka szerint egy heterogén csapat jobban teljesít egy olyan csoportnál, amely hasonló emberekből áll. Amikor azonban a részletekre kérdeztek a kutatásban, kiderült, hogy a magyarok számára a sokszínűség elsősorban a munkatapasztalattal kapcsolatos eltéréseket jelenti, nem pedig kulturális, nemi vagy életkorbeli különbségeket. "Számunkra az ideális csapat hasonló korú és kulturális hátterű emberekből áll, akik a feladat más-más részterületeihez értenek jobban. Itthon arányaiban kevés munkahelyre jellemző, hogy teljesen más kulturális háttérrel rendelkező, akár a világ másik feléről érkező kollégákkal kell együtt dolgozni" - értékelte az adatokat Baja Sándor.
(origo.hu)