Főmenü
Misszió
Rólunk
Ki olvas minket?
Oldalainkat 504 vendég és 0 tag böngészi
Korrupció és annak feltárása
Kategória: hsz
Megjelent: -0001. november 30. kedd
Kedves Andre!
Megkérdezhetem, mi történt a felsorolt városokban, ami az antikrisztus hatalmának bizonyításának vélhető?
A korrupció témájához annyit tennék hozzá, hogy Magyarországon ismeretlen a ,,whistleblower" fogalma - a fogalom olyan magánszemélyt jelez, aki korrupciót, illegális vagy veszélyes tevékenységet szeretne feltárni vagy leleplezni. Talán a közérdekű bejelentő elnevezés áll ehhez legközelebb, bár a fogalom ennél tágabb.
http://en.wikipedia.org/wiki/Whistleblower
Egy ország ,,jólétiségéhez" hozzátartozik a jól ismert mérőfaktorok (gazdasági mutatók, sajtó- és szólásszabadság, emberi- vallási- és kisebbségi jogok tisztelete és a többi) mellett az a szinte nem is mért faktor, hogy mennyire vannak elnyomva vagy védve a visszás ügyeket feltáró egyének.
Ebben a mutatóban az Egyesült Államok, Kanada és Ausztrália még mindig toronymagasan vezet (még az utóbbi évek szabadságjog-korlátozásai ellenére is), ahol a közérdekű bejelentők védelmére civil szervezetek garmadája áll rendelkezésre védett helyszínekkel és jogászokkal, sőt, kiemelt törvényi háttér áll mindezen tevékenység mögött.
Magyarországon az ilyen személyek védelme nem igazán megoldott (gondoljunk a 90-es évek merényleteire - és ezek csak a látványos esetek voltak), az internet elterjedésével azonban az utóbbi idők visszaéléseinek felfedése (Hajdú-Bét ügy, devizakárosultak, ...) során nagy nehezen létre tudnak jönni civil érdekvédelmi szerveződések, bár ilyen kezdeményezések egyelőre csak erős politikai vagy tőke-háttérrel tudnak létezni.
Ezt azért írtam le, mert egy diktatúrában a közérdekű bejelentők kiemelt belső ellenségnek számítanak. Egy diktatúra kiépítése előtt a jogvédők, korrupció-feltárok és általában az érdekérvényesítésre képes személyek összeírásra kerülnek és célszeméllyé válnak: eleinte rejtett vegzálás, majd nyílt üldözés esetleg gyilkosság áldozataivá válnak. (Így vált lehetővé a francia forradalom terrorjának, a náci Németország vagy a kommunista Szovjetunió rémtetteinek kivitelezése - hisz nem volt, ki szóvá tegye a visszásságokat...)
Bizonyos globálisan megfigyelhető társadalmi folyamatok erős aggodalomra adnak okot, ha ebből a szempontból nézzük az eseményeket...