Főmenü
Misszió
Rólunk
Ki olvas minket?
Oldalainkat 523 vendég és 0 tag böngészi
Szinkretizálás
Kategória: hsz
Megjelent: -0001. november 30. kedd
„Mózes ezt a ti keményszívűségetek miatt engedte meg - azaz lehetséges volt a válás. Igen, kezdettől nem így volt, de még Jézus is enged kivételt - és most nem kemény szívű nemzedék van? Ahogy olvasom ezeket a törvénykező hozzászólásokat.”
Talán nem vagyunk már a Jézus által elküldött Szentlélekből kiáradó Egyházban, hogy a mércénk más legyen, mint az ószövetségi keményszívűség?!
Anélkül, hogy nevet említenék: a szinkretizálás mértéke nemhogy csak protestánsan nem katolikus, hanem egyenesen zsidózó nosztalgiába hajló, mintha a Szentlélek kiáradásával nem született volna meg az Egyház, éppen ami Jézus nyilvános működése idején a „születőben levő új” volt. Ugyan biza, most milyen „új” van születőben?!
Talán „az Antikrisztusé, aki «dörgő és félelmetes szavakat fog hallatni», s aki a teljes törvénytelenség titkát végső megjelenésekor a jó és az igazság csillogó leplébe fogja burkolni, hogy – az Írás szavai szerint – ha lehet, még a kiválasztottakat is hitük végső elhagyására csábítsa” – írja könyve előszavában Szolovjov, aki célját így határozza meg: «E kis könyv megírásakor legfőbb szándékom az volt, hogy idejekorán felhívjam a figyelmet arra a csábító maszkra, mely mögött a feneketlen gonoszság rejtőzik.»
Ebből a könyvből idézett nagyböjti üzenetében Biffi kardinális, aki Szolovjovot „elfeledett prófétaként” méltatta, aki megjövendölte a 20. századi nagy tragédiákat. Az orosz misztikus író, aki Dosztojevszkijnek is közeli barátja volt, A «Három beszélgetésben» úgy mutatja be az Antikrisztust, mint a pacifizmus, a környezetvédelem és az ökumené fő szószólóját: aki ökumenikus tanácsot hív össze, keresi a kiegyezés lehetőségét a különböző keresztény felekezetek között úgy, hogy mindegyiknek tesz valamennyi engedményt. Tömegek fogják követni, kivéve katolikusok, ortodoxok és protestánsok egy kis csoportját, akik majd azt mondják neki: «Te mindent megadsz nekünk, kivéve azt, ami igazán érdekel minket: Jézus Krisztust.»
Ez a leírás – tette hozzá Biffi a Vatikáni Rádió összefoglalója alapján – figyelmeztetésértékű a számunkra: ma valóban fennáll annak a veszélye, hogy olyan kereszténység alakuljon ki, amelyben Jézus, a kereszt és a feltámadás csak másodlagos lesz.”