Teljes búcsú a két ünnepnapon
Egyházunk többféle búcsút engedélyez, különféle feltételekkel. Mivel közeledik Mindenszentek ünnepe és Halottak napja nem árt ezekkel tisztában lennünk. Az alábbi összefoglaló Dr. Kovács Gábor atyától származik. + a Szeretetláng Lelki naplóban leírt ígéretek...
A) Mindenszentek
Aki a temetőt ájtatos lélekkel meglátogatja és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1-tól 8-ig bezárólag mindennap teljes búcsút nyerhet.
Természetesen a szokásos feltételekkel: gyónás, áldozás, imádkozás a pápa szándékára. (A pápa szándékára elegendő egy Miatyánkot és egy Üdvözlégyet imádkozni. Egyetlen gyónás elegendő mind a nyolc napra.)
B) Halottak napja
Aki halottak napján meglátogat egy templomot vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhet a szokásos feltételekkel. A templomlátogatás magában foglalja egy Miatyánk és egy Hiszekegy elimádkozását a meglátogatott templomban. A szokásos feltételek ugyanazok, mint fent. Ugyanez a búcsú elnyerhető Mindenszentek ünnepén, valamint a Halottak Napját megelőző vagy követő vasárnapon is.
Ügyeljünk a következőkre:
1.) A templomlátogatáskor imádkozandó Miatyánk és Hiszekegy nem teszi fölöslegessé a pápa szándékára imádkozandó Miatyánkot és Üdvözlégyet. Két különböző dologról van szó. Ezt majdnem minden templomi hirdetésben összekeverik.
2.) Míg a temetőlátogatással mindennap újabb teljes búcsút nyerhetünk, a Halottak Napján templomlátogatással nyerhető teljes búcsú egyszeri, vagyis ha elnyertük Mindenszentek napján, már nem nyerhetjük el Halottak Napján.
3.) Naponta csak egyetlen teljes búcsú nyerhető. Tehát vagy az egyik lehetőséggel élünk, vagy a másikkal, mindkettő nem eredményezhet teljes búcsút. Részleges búcsút igen.
Szükségesnek tartottam ezeket szabatosan leírni, mert állandóan keverik az információkat. Megdöbbentő számomra, hogy akik pontosan ismerik a segélyeket és adókat, azok milyen nehezen jegyeznek meg egyházi adatokat (pl. hogy mikor vannak a kötelező ünnepek, pedig csak néhány van).
Indítsuk föl a szándékot, hogy minden lehetséges búcsút el akarunk nyerni áhítatgyakorlatainkkal, és a továbbiakban ne a Miatyánkokat számláljuk, hanem igyekezzünk minél jobban megfelelni Isten akaratának életünkkel.
Valóban teljes búcsút ugyanis kizárólag az nyerhet, aki teljesen mentes minden rendetlen vágytól. Ettől pedig igen messze vagyunk. Ezért általában részleges búcsúkat nyerünk.
+ A Szeretetláng mozgalom elindítójának, Kindelmann Károlyné, Erzsébet asszonynak a Szűzanyától kapott 1962. Október 13.-i üzenete így hangzik: „Hogyha bármikor Szeretetlángomra hivatkozva elimádkoztok tiszteletemre három Üdvözlégyet, minden alkalommal egy lélek szabadul ki a tisztítóhelyről. – A halottak hónapjában (novemberben) pedig egy-egy Üdvözlégy elimádkozása által tíz lélek szabadul ki a tisztítóhelyről. - A szenvedő lelkeknek is érezniök kell anyai Szívem Szeretetlángjának kegyelmi hatását.”
Erdő Péter bíboros Úr 2009.06.06.-án ünnepélyes keretek között kihirdette a „Mária Szeplőtelen Szívének Szeretetlángja Mozgalom” elismerését, tehát az egyházi „engedély” adott, nekünk „csak” imádkozni kell a lelkek kiszabadításáért az alábbi módon: Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes..… imádkozzál érettünk, bűnösökért, és áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre most és halálunk óráján, Amen.”
Ezt a kiegészítést minden Üdvözlégy után szoktuk mondani, nem csak a tized végén.
Gondoljuk csak végig az ígéret súlyát, és azt, hogy mikor tudnánk lelkeket (akár saját korábban elhunyt rokonainkat is) kiszabadítani a tisztítóhelyről. És ne feledjük, egy tisztítóhelyről kiszabadított lélek biztos nagyon hálás lesz nekünk!